04135573287

ثبت شرکت در تبریز ، تمدید شرکت در تبریز ، تغییرات شرکت در تبریز

info@irssaa.com

ثبت شرکت در تبریز ، تمدید شرکت در تبریز ، تغییرات شرکت در تبریز

تبریز، خیابان ارک جدید، مجتمع آرسیس، طبقه 5، واحد 3

ثبت شرکت در تبریز

تمدید شرکت در تبریز

تغییرات شرکت در تبریز

ثبت برند در تبریز

ثبت لوگو در تبریز

ثبت مهر در تبریز

ثبت تابلو مغازه در تبریز

ثبت طرح صنعتی در تبریز

ثبت بسته بندی در تبریز

ثبت اختراع در تبریز

ثبت ایده در تبریز

ثبت نرم افزار در تبریز

ثبت تغییرات شرکت در تبریز

ثبت صورتجلسه در تبریز

ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز

ثبت شرکت تعاونی در تبریز

ثبت موسسه در تبریز

ثبت خیریه در تبریز

اخذ کارت بازرگانی در تبریز

اخذ گواهینامه ایزو در تبریز
ایزو در تبریز
ایزو 9001 در تبریز
ایزو مدیریت کیفیت در تبریز
اخذ پروانه بهراه برداری در تبریز
اخذ مجوز فعالیت در تبریز

ثبت شرکت در ارس

ثبت شرکت در جلفا

ثبت شرکت در منطقه آزاد ارس

ایزو 10002 در تبریز

ایزو 15189 در تبریز

ایزو 10004 در تبریز

ایزو 10015 در تبریز

تفاوت ما، تخصص و تعهد ماست!

ثبت اختراع در تبریز ، ثبت ایده در تبریز ، ثبت نرم افزار در تبریز

ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در تبریز

معرفی تبریز

تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی با مساحتی حدود ۱۲۰۰ کیلومترمربع، پس از تهران و مشهد سومین شهر بزرگ ایران است. و پس از شهرهای تهران، مشهد و شیراز، چهارمین شهر پرجمعیت ایران محسوب می‌شود. تبریز از شمال به کوه عینالی و از جنوب به دامنه کوه سهند و از سمت غرب به جلگه تبریز و دریاچه ارومیه محدود است. تبریز از دیرباز تأثیر زیادی در زمینه‌های مختلف از جمله سیاسی و اقتصادی داشته است. تبریز اولین پایتخت ایران در زمان صفویان و شهر ولیعهد نشین دودمان قاجار بود.

تبریز از روزگاران گذشته تا به امروز به علت نزدیکی به روسیه و عثمانی و ارتباط با کشورهای اروپایی مورد توجه قرار دارد و امور تجاری در این شهر رونق دارد. در دوره قاجاریه تبریز پس از تهران مركز مهم‌ترین وقایع كشور گردید. در زمان عباس میرزا كه جنگ‌های ایران و روس درگرفت، قورخانه و کارخانه‌های مهمات‌سازی در این شهر استقرار یافت و بر اهمیت تبریز افزوده شد. توسعه صنایع در این خطه در سال ۱۳۴۵ خورشیدی پایه‌گذاری گردیده و با احداث کارخانجات تراکتورسازی تبریز، ماشین‌سازی رونق پیدا کردند و در این بخش مشارکت‌های عظیمی با کشورهای دیگر مانند: چک و اسلواکی، رومانی و آلمان به انجام رسیده‌اند.

آذربایجان شرقی با دارا بودن کارخانه‌های بزرگ صنعتی، از مناطق مهم صنعتی کشور به شمار می‌آید، به ویژه با ایجاد و تمرکز صنایع سنگین، تولید ماشین آلات و تجهیزات، تبریز را یکی از قطب‌های صنعتی کشور نموده است. واحدهای صنعتی استان كه به‌طور عمده در تبریز مستقر هستند در سه محور تبریز-میانه، تبریز-مرند و تبریز-مراغه واقع‌ شده‌اند و به دلیل این كه در سر راه جاده ایران-اروپا قرار دارند از اهمیت مضاعفی برخوردار هستند. در سایر زمینه‌ها، كارخانجات و واحدهای تولیدی منحصربه‌فردی چون پتروشیمی، پالایشگاه، فولاد، صنایع خودروسازی، قطعه‌سازی خودرو و تولید برخی ماشین آلات مورد نیاز صنایع کشور از جمله تولید ماشین آلات نساجی را می‌توان نام برد.

 

امروزه بیش از ۵۵ درصد از کارگاه‌های بزرگ صنعتی آذربایجان شرقی در شهر تبریز مستقر شده‌اند که این امر سبب مهاجرت نیروی کار مورد نیاز برای فعالیت در این کارگاه‌ها از نقاط مختلف استان به این شهر شده است. تولیدات عمده صنعتی در این منطقه عبارت‌اند از: مواد غذایی، مواد شیمیایی، كانی غیرفلزی، فلزات اساسی، ماشین‌آلات نساجی و فرش هستند. این محصولات هم برای مصارف داخلی و هم برای صادرات بسیار مهم هستند.

 

در زمینه صنعت چرم نیز تبریز جز پیشتازان است و کیف و کفش آن عموما دارای کیفیت بالایی است. تبریز مدت‌ها است که مرکز هنر و صنایع دستی (به خصوص سرامیک، سفال، جواهرآلات و نقره‌کاری) بوده است. اما فرش مهم‌ترین صادرات صنایع دستی آن به شمار می‌رود. فرش دست‌باف تبریز و مراغه به علت طراحی ویژه و کیفیت بالا دارای شهرت جهانی است که صادرات آن یکی از منابع قابل توجه ارزی به شمار می‌آید.


 ثبت شرکت در تبریز

ثبت شرکت در تبریز


با گسترده‌تر شدن و پیچنده‌تر شدن روابط میان افراد در عصر حاضر، قوانین حاکم بر روابط و مناسبات میان افراد هم کم کم شکل منسجم‌تر و کامل‌تری به خود گرفت.  بسیاری از امور که قبلا در روابط میان افراد به صورت فردی و آزادانه و بدون قاعده در جریان بود به تدریج تحت سیطره‌ی قوانین قرار گرفتند و شکل الزامی پیدا کردند و بسیاری از امور جاری جامعه در حوزه‌های بازرگانی  تجارت  خانوادگی و  دیگر موارد از شکل فردی خارج شدند و تحت نظارت و حاکمیت دولت از طریق اعمال قوانین و مقررات قرار گرفتند.

ثبت شرکت در تبریز هم جزء یکی از همین الزامات قانونی است که قوانین و مقررات مخصوصی جهت آن وضع شده است.

قوانین ثبت شرکت برای نخستین بار در سال ۱۳۱۰ وارد قوانین تجارتی ایران شدند که در ۱۲ ماده تنظیم و به تصویب مجلس وقت آن زمان رسید.

مطابق مواد ۲  ۳  ۴  ۶ این قانون به الزامی بودن ثبت شرکت در ایران تاکید شده است و برای عدم ثبت رسمی آن مجازات قانونی در نظر گرفته شده است.

بر اساس مندرجات این قانون هرگونه شرکتی اعم از ایرانی یا خارجی که تصمیم به تشکیل و فعالیت در خاک ایران دارد حتما باید تقاضانامه­ی ثبتی خود را تسلیم مرجع ثبتی معرفی شده از طرف قانون نماید وگرنه از طرف دولت ایران به رسمیت شناخته نمی‌شود و فعالیت آن غیرقانونی می باشد و به جزای نقدی و انحلال شرکت و ممنوعیت از فعالیت محکوم خواهد شد.

 

.امروزه اداره ی ثبت شرکت‌ها تحت نظارت سازمان ثبت اسناد کشور این امر مهم را بر عهده گرفته و تمامی متقاضیان ثبت شرکت در تبریز می توانند از طریق مجموعه "مدیران ثبت" بعنوان مشاور و مجری در امور ثبت شرکت در تبریز، اقدام نمایند.

 

 ثبت شرکت در تبریز


 شرکت چیست؟

از نظر معنای لغوی شرکت به معنای شریک شدن و همدست شدن در کاری می باشد و دهخدا شرکت را شریک شدن، انباز گشتن و مشارکت اتحادی چند نفر برای غرض و یا نفعی خاص معنا کرده است.

از نظر مفهوم حقوقی با توجه به مندرجات مواد قانون مدنی و تجارت ایران ؛ شرکت از اجتماع ۲ یا چند نفر که به صورت شریک، سهامدار یا موسس (عضو) در غالب یک قرارداد رسمی تشکیل می‌شود که این افراد در راستای رسیدن به اهداف مشترک‌شان ( تقسیم سود حاصل از سرمایه گذاری ) به فعالیت می­پردازند.

 

شرکت قراردادی است که اشخاص حقیقی و حقوقی بین خود به امضا می رسانند تا در چهارچوب خاصی از قوانین تعریف شده (اساسنامه) عمل نمایند. این قرارداد (شرکت) می تواند شامل قوانین بین خود اعضا و همچنین نحوه تعامل با افراد و یا شرکت‌های دیگر باشد.

بر اساس این تعاریف شرکت به ۲ شکل زیر دسته بندی می‌شود:

۱ شرکت مدنی

۲ شرکت تجاری

 

شرکت مدنی

نوعی از شرکت است که از اجتماع مالکین متعدد در شی ء واحد به نحو اشاعه تشکیل می گردد و از در هم آمیختن سهم الشرکه ی نقدی و غیرنقدی افراد حقیقی و حقوقی به وجود می آید با این تفاوت که مالکیت سرمایه به شخصیت حقوقی شرکت انتقال نمی‌یابد  و هر شخص به طور جداگانه مالک سرمایه­ی خود است و امور به صورت مشارکتی اداره می‌شود.

 

شرکت تجاری

نوعی از شرکت است که تحت سیطره ی قوانین تجارتی تشکیل می‌شود و هدف از ایجاد آن جلب سود و منفعت و تقسیم آن میان اعضاست و کلیه ی فعالیت های شرکت  پیرامون امور تجاری و بازرگانی شکل می گیرد.

مطابق ماده ی  ۲۰  قانون  تجارت ایران , شرکت‌های تجاری به ۷ قسم زیر تقسیم می شوند:

۱-۲ شرکت سهامی

۲-۲ شرکت با مسئولیت محدود

۳-۲ شرکت تضامنی

۴-۲ شرکت مختلط غیر سهامی

۵-۲ شرکت مختلط سهامی

۶-۲ شرکت نسبی

۷-۲ شرکت تعاونی تولید و مصرف

 

در حال حاضر متقاضیان عمدتاً "شرکت با مسئولیت محدود، شرکت سهامی، شرکت تعاونی تولید و مصرف" در تبریز به ثبت می ­رسانند

  1. تکمیل فرم درخواست ثبت شرکت در تبریز.
  2. ارائه کدپستی و آدرس دقیق پستی در تبریز.
  3. ارائه کپی کارت ملی و صفحه اول شناسنامه کلیه سهامدارن، مدیران و بازرسین. ( از طریق دفاتر اسناد رسمی )
  4. ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کلیه مدیران و بازرسین. ( اقدام از طریق مراکز پلیس +10 )
  5. واریز حداقل 35 درصد از سرمایه اولیه شرکت. (مخصوص شرکت‌های سهامی خاص)

 

تنظیم تمامی اسناد مورد نیاز شرکت‌ها، از جمله اساسنامه، اظهارنامه و یا تقاضانامه و شرکتنامه، صورتجلسات و...، و همچنین ثبت در سامانه، ارسال مدارک و انجام واریزی‌ها بر عهده مجموعه "مدیران ثبت" خواهد بود.

سرمایه گذاری در تبریز


توانمندی‌های اقتصادی بخش صنعت

آذربایجان‌شرقی یکی از قطب‌های مهم صنعتی کشور است و وجود صنایع بسیاری با قابلیت‌های موجود به رونق صنایع و توسعه منطقه کمک شایانی کرده است.

بیش از ۵۰۰۰ واحد صنعتی فعال در استان وجود دارند که عمده واحدهای صنعتی استان شامل صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی؛ صنایع نساجی و چرم؛ صنایع شیمیایی و سلولزی؛ صنایع کانی غیرفلزی؛ صنایع سنگین تولیدکننده ماشین‌آلات و تجهیزات و قطعه‌سازی؛ صنایع خودرو، نیرو محرکه و ریخته‌گری و صنایع بالادست نفت، فولاد و پتروشیمی است.

 

توانمندی‌های اقتصادی بخش معدن

استان آذربایجان‌شرقی یکی از مناطق غنی کشور از نظر وجود ذخایر مختلف و متنوع معدنی است و بیش از ۸ ميليارد تن ذخيره معدني در این استان شناسايي شده است. از جمله مهم‌ترین این معادن کانسار مس سونگون می باشد که یکی از بزرگ‌ترین اندیس‌های مس ایران و جهان به شمار می‌رود. این استان دارای ذخایر منحصربفردی از قبیل نفلین‌سینیت، کائولن، پرلیت، دیاتومیت و ... است.

 

توانمندی‌های اقتصادی بخش کشاورزی

استان آذربایجان‌شرقی با دارا بودن ۴۱۴ هزار هکتار اراضی آبی و ۸۰۷ هزار هکتار اراضی دیمی، جزء استان‌های برتر در تولیدات کشاورزی و دامی می‌باشد. از جمله محصولات مهم و عمده استان انگور، زردآلو، سیب درختی، سیب زمینی، گردو، بادام، عسل، گوشت قرمز و ... است.

 

توانمندی‌های اقتصادی بخش گردشگری

استان آذربایجان‌شرقی یکی از قطب‌هاي صنعت گردشگري به دليل برخورداري از جاذبه‌هاي طبيعي، تاريخي و زيست‌محيطي کشور است. این استان دارای ۱۸۰۰  اثر ثبت ملی و دو اثر ثبت جهانی (بازار سنتی تبریز، بزرگ‌ترین سازه آجری جهان با ۲۷ هکتار وسعت و کلیساهای آذربایجان)، ۹ اثر صنایع‌دستی دارای مهر اصالت یونسکو، ۳۵ اثر دارای نشان برتر و ۸۰ رشته صنایع‌دستی فعال است. از جمله عناوین مهم جهانی مأخوذه این استان می‌توان به اخذ برند جهانی در فرش دست‌باف هریس و اخذ عنوان جهانی تبریز به عنوان شهر جهانی فرش دستباف اشاره کرد.

 

توانمندی‌های اقتصادی بخش خدمات

استان آذربایجان‌شرقی، دارای ارتباطات حمل و نقل جاده‌ای و ریلی وسیع با کشورهای همجوار است. همچون راه‌آهن باري و مسافري متصل به كشورهاي تركيه، ارمنستان و جمهوری خودمختار نخجوان.
این استان یکی از بزرگ‌ترین پایگاه‌های تخلیه و بارگیری کالاهای صادراتی در کشور محسوب می‌شود. به منظور پیشبرد اهداف توسعه‌ای استان، اولین استان در طراحی و اجرای سیستم پنجره واحد سرمایه‌گذاری در کشور است که از این طریق سهولت انجام امور سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است.


 ثبت شرکت در تبریز
۱۳۹۷/۲/۵

بازگشت

به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

LinkedIn Google + Twitter Facebook

مطالب مرتبط

ثبت اختراع در تبریز ، ثبت ایده در تبریز ، ثبت نرم افزار در تبریز

تفاوت‌ها و شباهت‌های بین شرکت سهامی خاص و شرکت با مسئولیت محدود

ادامه مطلب ...
ثبت اختراع در تبریز ، ثبت ایده در تبریز ، ثبت نرم افزار در تبریز

راهنمای تعیین نام شرکت

ادامه مطلب ...
ثبت اختراع در تبریز ، ثبت ایده در تبریز ، ثبت نرم افزار در تبریز

هزینه ثبت شرکت در تبریز

ادامه مطلب ...

ثبت شرکت در تبریز

تمدید شرکت در تبریز

تغییرات شرکت در تبریز

ثبت برند در تبریز

ثبت لوگو در تبریز

ثبت مهر در تبریز

ثبت تابلو مغازه در تبریز

ثبت طرح صنعتی در تبریز

ثبت بسته بندی در تبریز

ثبت اختراع در تبریز

ثبت ایده در تبریز

ثبت نرم افزار در تبریز

ثبت تغییرات شرکت در تبریز

ثبت صورتجلسه در تبریز

ثبت شرکت سهامی خاص در تبریز

ثبت شرکت با مسئولیت محدود در تبریز

ثبت شرکت تعاونی در تبریز

ثبت موسسه در تبریز

ثبت خیریه در تبریز

اخذ کارت بازرگانی در تبریز

اخذ گواهینامه ایزو در تبریز
ایزو در تبریز
ایزو 9001 در تبریز
ایزو مدیریت کیفیت در تبریز
اخذ پروانه بهراه برداری در تبریز
اخذ مجوز فعالیت در تبریز

ثبت شرکت در ارس

ثبت شرکت در جلفا

ثبت شرکت در منطقه آزاد ارس

ایزو 10002 در تبریز

ایزو 15189 در تبریز

ایزو 10004 در تبریز

ایزو 10015 در تبریز